herb BIP - Urząd Miasta Lębork

www.lebork.pl

Informacja w sprawie przebudowy ulicy Kusocińskiego.

INFORMACJA

BURMISTRZA MIASTA LĘBORKA

 

Burmistrz Miasta Lęborka - zarządca dróg na terenie gminy miasto Lębork - na podstawie art. 39 ust. 6a ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (Dz. U. z 2007 r. nr 19 poz. 115 z późn. zm.) informuje, że przygotowywane jest do realizacji niżej wymienione zadanie inwestycyjne:

  1. Przebudowa ulicy Kusocińskiego w Lęborku

W ramach inwestycji może powstać obowiązek wybudowania w pasie drogowym kanału technologicznego, o ile w ciągu 60 dni od dnia zamieszczenia niniejszej informacji na stronie internetowej, zgłosi się podmiot zainteresowany udostępnieniem takiego kanału.

Kanał udostępniany jest na zasadach uregulowanych w art. 7-7f ustawy o drogach publicznych.

Zgłoszenia należy kierować w formie pisemnej na adres:

Gmina Miasto Lębork

ul. Armii Krajowej 14, 84-300 Lębork

Jak stanowi art. 4 pkt. 15a ustawy o drogach publicznych, kanał technologiczny to ciąg osłonowych elementów obudowy, studni kablowych oraz innych obiektów lub urządzeń służących umieszczeniu lub eksploatacji:

  1. urządzeń infrastruktury technicznej związanych z potrzebami zarządzania drogami lub potrzebami ruchu drogowego,

  2. linii telekomunikacyjnych wraz z zasilaniem oraz linii energetycznych, niezwiązanych z potrzebami zarządzania drogami lub potrzebami ruchu drogowego.

Informuję ponadto, że zgodnie z art. 39 ust. 6b ustawy o drogach publicznych podmiot, który zgłosi zainteresowanie udostępnieniem przez zarządcę drogi kanału technologicznego, a następnie po jego wybudowaniu nie złoży oferty, jest obowiązany zwrócić zarządcy drogi koszty wybudowania kanału technologicznego, o ile nie udostępniono tego kanału innym podmiotom.

BURMISTRZ MIASTA LĘBORKA

Witold Namyślak

www.wybierzlebork.pl

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Maciej Betscher 02-02-2012 10:54
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 02-02-2012
Ostatnia aktualizacja: Maciej Betscher 02-02-2012 10:55